Recenze Arturia

Přidáno: 12. listopadu 2021

• super kvalita
  • plno přidaného SW v ceně

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 14. června 2021

Zakoupeno v MUSIC CITY

• jednoduché ovládání, není třeba nic instalovat

Přidáno: 29. dubna 2021

• dobrá klaviatura
  • krásný design

Ověřený zákazník Kytary.cz Petr

Přidáno: 12. dubna 2021

Zakoupeno v Kytary.cz

Splňuje co jsem očekával.

Přidáno: 24. března 2021

• intuitivní ovládání
  • innovativní zvuky
  • velmi specifické zvuky

Impact je velmi specifický bicí automat. Buď vám sedne nebo ne. Nakonec jsem dal přednost klasickému DrumBrute.

Ověřený zákazník MUSIC CITY Renoise

Přidáno: 15. února 2021

• Kvalita kláves
  • Rozměry a váha
  • Celková robustnost
  • Hezký design, podsvícení padů
  • Přibalený software (až na piano)
  • Dotykové pásky pitch bend a mod
  • Nespolehlivost padů
  • Enkodéry reagují podivně
  • Přibalený software (piano)

Kupoval jsem to jako doplňkový mini keyboard a zároveň základní ovládání pro Ableton. Obával jsem se malých kláves, protože se všude snažím mít plnou velikost, ale jsou překvapivě použitelné, trochu větší než mini. Mají velmi dobrou citlivost a celkový pocit z hraní.

Pady jsou zklamání, zejména pro bubny, protože ne vždy registrují stisk nebo naopak zaregistrují 2-3 stisky na jeden. Na ovládání Abletonu je to ok, ale i tam občas neregistrují stisk a i tam to naštve.

Enkodéry jsou dobré v tom, že jsou "nekonečné", ale při plynulém otáčení někdy nepošlou žádný signál posunu a někdy několik najednou. Vadí to ale hlavně u precizních věcí, při automatizaci ani ne.

Dotykové pásky jsou výborné, měl jsem zkušenosti vždy jen s kolečky, ale tohle je alespoň pro mě lepší. Po upgrade na nový firmware jsou pásky velice citlivé a precizní, velmi použitelné, zejména mod pásek je super.

Celková konstrukce působí na cenu značně robustně, kontroler je těžší než všechny ostatní v této cenové kategorii a má nejkvalitnější klávesy. Musí si vystačit s 8 pady a proto ovládání přes Shift není ideální, ale na tak přenosný kontroler je to dostačující. Objednal jsem z Číny brašnu přesně na tento typ, takže bude ještě lépe přenosný.

Arturia KeyStep 37

Arturia KeyStep 37

Ověřený zákazník Kytary.cz Jakub

Přidáno: 21. prosince 2020

• 3 plné oktávy
  • Větší usb konektor
  • Vypínací tlačítko
  • Displej
  • LED dioda u každé klávesy
  • Nové zajímavé arp režimy
  • Akordový režim
  • Stupnice
  • MIDI CC kolečka
  • Dražší, ale vzhledem k funkcím asi ok

Po všech stránkách vylepšený Keystep. Už žádné vaklavé microUSB (ok zas tak hrozné to nebylo). Původní verze je pořád skvělá a za tu cenu nemá konkurenci (btw fuj Uliho kopírce).

Displej, který ukazuje číselně tempo mi v první verzi chyběl asi nejvíc. Hodně pomáhá i při nahrávání sekvence.

Arturia KeyStep Pro

Arturia KeyStep Pro

Přidáno: 1. listopadu 2020

Zakoupeno v Profi-dj.cz

Umí CHord a má Sequencer a to je to co potřebuji.

Přidáno: 29. června 2020

+ jednoduché ovládání
+dobré zvuky

Ověřený zákazník Kytary.cz Martin

Přidáno: 21. června 2020

• Vše perfektně funkční
  • Snadné nastavení a propojení s různými DAW
  • Všechny základní ovládací prvky (klávesy/pady/knoby/slidery)
  • Kompaktní rozměry
  • Schází mi pouze originální protiprachový obal.

Propojení s DAW Cakewalk bez problémů.
Superkvalitní piano samply, lahoda pro ucho.
Klávesy naprosto dostačující pro začátečníka, nejsem megaloman, myslím, že mi vystačí opravdu na dlouho.
Nahrazuji staré klávesy Yamaha DGX-520, které jsou obrovské a těžké, do paneláku naprosto extrémní...

Arturia Beatstep Pro

Arturia Beatstep Pro

Ověřený zákazník MUSIC CITY Daniel

Přidáno: 17. června 2020

• Mám Beatstep, nikoli Pro
  • Používám na několik věcí - jako sekvencér do SW i HW syntezátoru, a jako ovladaš v Abletonu
  • Velmi bytelná konstrukce
  • Hezký design :-)
  • Podpůrný ovládací SW
  • Nemá inputy, jen outputy, musí tudíž v setu být jako master clock
  • ladění tónů pomocí knobů je dost nepraktické

Jsem s produktem spokojený, mám i Arturia Keystep. Jednoduchý, účinný. Verze Pro jsou lepší, ale taky dražší :-)

Ověřený zákazník MUSIC CITY Daniel

Přidáno: 18. května 2020

Zakoupeno v MUSIC CITY

• skvělý design (mám bílé)
  • velmi bytelné zpracování, váha, svršek je velmi pevný kompozit, spodek je kovový
  • arpeggio několik typů a další funkce
  • používám ji na ovládání analogových syntezátorů
  • nějak nemůžu zprovoznit sekvencér
  • nefunguje mi modulation

Jsem spokojený

Přidáno: 11. dubna 2020

• kompaktní
  • jednoduchá a intuitivní
  • CV out
  • nejspíš to není produkt na 10 let

je to krasavice, ale je potřeba se k ní určitě chovat slušně a jemně. není stavěná na nedbalé zacházení, není to Elektron :)

Přidáno: 13. prosince 2019

Zakoupeno v Kytary.cz

Neskutečný nástroj.Jsem hodně ohromen.

Přidáno: 10. prosince 2019

Zakoupeno v Kytary.cz

Vybíral jsem mezi "nejprodavanejsi" AKAI MPK mini mkII a touto Arturia. Obe jsem mel moznost vyzkouset a Akai pusobi oproti Arturia jako detska hracka. Arturia ma vetsi klavesy, prijemnejsi chod klaves i jejich povrch a celkove pusobi mnohem kvalitnejsim zpracovanim za stejnou cenu. Posledni 3 klavesy u Akai od vyroby spatny chod klaves (vyresi reklamace). Arturia pro me jasny vitez i za cenu trochu vetsich rozmeru i hmotnosti.

Arturia MatrixBrute Flightcase

Arturia MatrixBrute Flightcase

Přidáno: 3. prosince 2019

Zakoupeno v Kytary.cz

Velmi kvalitní kufr, nástroj jako v bavlnce.

Přidáno: 29. října 2019

• Arp a sekvencér
  • Působí solidně - žádná rozvrzaná plastová hračka
  • Umí master / slave režim na tempo
  • Chybí displej s indikací tempa (na blbnutí ok, ale na přesné tempo je potřeba přepnout do slave režimu a nastavit tempo jinde - tj. daw nebo jiný přístroj)
  • Méně kláves, ale zase skladné

Líbil by se mi sekvencer a více kláves dohromady, ale bohužel ani vyšší řady (Keystation) to nemají. Zase je to ale skladné a na spoustu věcí to stačí. Přesné tempo jde nastavit třeba v daw.

Přidáno: 24. října 2019

• Skvělý dodatečný software
  • Drum pads
  • Velký počet knobů
  • Delší klávesy než u jiných podobných zařízeních
  • Trošku těžší, ale to není nic špatné.

Přidáno: 2. srpna 2019

Zakoupeno v Kytary.cz

• solidní konstrukce, kompaktní provedení.

ARTURIA KeyLab 61

ARTURIA KeyLab 61

Přidáno: 25. března 2019

Zakoupeno v Profi-dj.cz

Po Arturia KeyStep (sekvencer+arpeggiator+klávesnička), s níž jsem jako s produktem spokojen, jsem spokojen i s Arturia KeyLab MkII (opět nákup u ProfiDJ kvůli výhodné ceně). Výrobek vypadá exkluzivně, jak bylo v mnoha recenzích řečeno: jasně bílý lak robustního hliníkového těla (v místě pro ‘přelepky’ je asi pod plechem magnet), dřevěné bočnice (gravírované logo jen nalevo) s bílými plastovými obrubami, lesklé klávesy. Primárně jsem klávesnici kupoval pro ovládání rackového syntezátoru, rozhodující pro mne byla syntezátorová rychlostní klávesnice s aftertouchem, také 6 oktáv. Na klávesnici se velmi příjemně hraje, je polovyvážená (asi jako cembalo). Pro srovnání, KeyStep má docela příjemný úhoz, nicméně klávesy jsou na pružinkách, což je pocitově nepřirozené. Klávesy se snadno do boku nakloní při glissandech, což je správně. Perfektní ale není vzhled: mezi černými a bílými klávesami je očividně větší mezera než mezi bílými klávesami, je tak trochu vidět i na plech pod klávesami; mnoho klávesnic ani u digitálních pian není vzhledově perfektní, takže s nedostatkem jsem smířen. Pady, knoby, fadery podle mne fungují právě tak jako klávesnice, tedy výborně; pady by ale mohly být citlivější. Ke klávesnici ještě dodám, že klávesy jsou o málo užší (1mm?) než na standardní kladívkové klaviatuře. A rychlostní odezvu má tato klávesnice lepší než kladívková fatar klávesnice mého slušného stage piana. Registrace produktu a stažení softwaru proběhlo bez problémů. V ceně přístroje je Arturia Software Center (spravuje softy a licence), Midi Control Center (spravuje přístroj), Ableton Lite, Piano V2 (piana, či spíš křídla), Mini V3 (retro syth), B-3V (retro synth. varhany; nevím, zda se zde nejedná o časově omezenou nabídku), Stage 73V (retro stage piano), Analog Lab 3. Analog Lab 3 právě poprvé zkouším, zahrát si na kterýkoli z kolekce slavných syntetizátorů je zážitek. Jestli tomu dobře rozumím, tak plně ovladatelné/nastavitelné verze (tedy více než jen pomocí knobů přístroje) těchto softwarových syntátorů jsou až po doplatku; neboli, plně kontrolovatelné, tj. pomocí PC/myši, jsou ‘jen’ Piano V2, Mini V3, B-3V. Integraci s Ableton Lite jsem zatím nezkoušel, z video recenzí však víme, že to funguje. S nástrojem zakoupený software lze používat na 5 zaregistrovatelných PC zařízeních (a lze je z nich také dodatečně odregistrovat).

Zobrazuji 21 - 40 ze 48 recenzí 1 [ 2 ] 3